Jak działa usługa family office?

W dzisiejszych, dość niepewnych czasach wiele osób poszukuje mechanizmów, które skutecznie zabezpieczą ich majątek na przyszłość. Chętnie lokujemy oszczędności, inwestując w różnorodne przedsięwzięcia, mogące przynieść realny zysk w przyszłości. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest chociażby usługa family office. Jak to działa?

Czym jest usługa family office?

Usługi family office zyskują ogromną popularność. Korzystają z nich przede wszystkim ludzie zamożni, którzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat i kilku pokoleń zgromadzili pokaźny majątek. Posiadane aktywa chcą natomiast jakość zabezpieczyć i utrzymać swój aktualny status materialny. No ale czym właściwie są te usługi? Tak naprawdę to nie jeden mechanizm, ale cały pakiet szytych na miarę potrzeb rozwiązań, które dążą do ochrony rodzinnego majątku. Skupia w sobie zarówno kompleksowe doradztwo prawne, podatkowe, finansowe, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami. Niejednokrotnie w pakiecie family office znajdują się też usługi, związane z przejęciem rodzinnego przedsiębiorstwa przez kolejne pokolenie. Czasem w obrębie proponowanej usługi można znaleźć nawet coaching spadkobierców, a zatem mentalne przygotowanie ich do pełnienia nowej roli.

Dlaczego warto zaplanować sukcesję w firmie?

Usługi family office cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów, ponieważ realnie pozwalają na zachowanie ciągłości pokoleniowej w dużych przedsiębiorstwach. Twórcom gigantów, działających na polskim i światowym rynku trudno jest po prostu sprzedać interes lub przekazać go osobom niespokrewnionym. Za wszelką cenę dążą zatem to przekazania swojego dziedzictwa osobom spokrewnionym, w tym przede wszystkim dzieciom. W tym zakresie pojawiają się jednak pewne problemy. Najczęściej wynikają one z tego, że albo nie ma odpowiedniego grona spadkobierców albo to grono jest zbyt duże i dodatkowo skonfliktowane ze sobą. W usługach family office nie chodzi przy tym wyłącznie o przekazanie sterów prowadzonej działalności gospodarczej. Ten mechanizm ma również dążyć do tego, by podjęte inwestycje realizowały wyznaczone cele inwestycyjne.

Gdzie szukać usług family office?

Warto stawiać na profesjonalistów. Nie każda firma, oferująca tego typu usługi jest bezpieczna i godna zaufania. Przed podpisaniem wiążących umów warto zweryfikować wiedzę i umiejętności pracujących w niej specjalistów. Muszą oni legitymować się nie tylko kompleksową wiedzą w dziedzinie prawa, ale również księgowości, rachunkowości, bankowości, ekonomii, a także zarządzania nieruchomościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *