Food truck – sposób na własny biznes?

Marzysz o własnym biznesie gastronomicznym, ale świadomość ogromu zobowiązań Cię przeraża? Najwyższy czas pomyśleć o food trucku! Czym jest food truck i czy można na tym dobrze zarabiać?

Food truck – budka z jedzeniem

Food truck to pomysł rodem z USA. W ostatnich latach obserwujemy coraz większe zainteresowanie tą formą zarabiania pieniędzy. Food truck sprawdzi się zarówno w pełnych turystów dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Zaletą food trucków jest ich mobilność, co daje możliwość przystosowania się do potrzeb konsumenckich.

Ile trzeba zainwestować?

Chcąc wystartować z dobrej pozycji, należy zainwestować minimum 50 tysięcy złotych. To i tak mało w porównaniu z założeniem restauracji czy kawiarni.

Jeśli posiadamy pojazd, który możemy przerobić na food trucka, jesteśmy o krok bliżej założenia biznesu. Jeśli nie, zakup owej furgonetki jest pierwszym krokiem, który należy poczynić. Powinien być to samochód wielkości auta dostawczego, z tzw. konstrukcją na ramie. Za używaną, lecz działającą furgonetkę zapłacimy od 20 do 30 tysięcy złotych. Należy samochód jeszcze przerobić i wyposażyć w sprzęt gastronomiczny, co będzie kosztować od 20 do 30 tysięcy.

Własna marka czy franczyza?

Jeśli chcemy mieć niezależność i większe pole działania, lepszą opcją będzie założenie własnej marki. W tym momencie możemy pozwolić sobie na dowolność i zdecydować, co znajdzie się w naszym menu.

Miejsce pod food trucka

Chcąc mieć klientów, należy stanąć food truckiem w odpowiednim miejscu. Warto „podpinać się” pod wszelkiego rodzaju imprezy, by zyskać rozpoznawalność i zaufanie. Chociaż koszt wynajmu miejsca jest wysoki, zyski również są w tym przypadku największe.
W zwyczajne dni warto postarać się o atrakcyjne miejsce postoju. Każde miasto ma takie miejsca, przez które codziennie przechodzi mnóstwo ludzi.

Szansa na zyskowny biznes

Food truck może być dla wielu pierwszym biznesem. Warto zainwestować w ten rodzaj gastronomii, ponieważ jej popularność wciąż rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *