Jak zapakować książkę do wysyłki?

Coraz częściej i chętniej decydujemy się na usługi kurierskie. Przesyłamy wiele rzeczy, wśród których są również książki. Warto, aby dotarły one do adresata w doskonałym stanie. Aby tak się stało, należy je odpowiednio zapakować i zabezpieczyć.

Pakowanie książek do wysyłki – z czego warto skorzystać?

W pakowaniu różnych rzeczy są potrzebne określone akcesoria:

  • Papier do pakowania – świetnie zabezpiecza paczki, jest odporny na rozdarcia oraz promieniowanie słoneczne, a przy okazji estetycznie się prezentuje. Warto dodać, że jest to surowiec ekologiczny, który może zostać poddany recyklingowi.
  • Folia bąbelkowa – cechuje się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu dobrze zabezpiecza produkt przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym.
  • Stretch – chroni przesyłkę przed uszkodzeniem i brudem oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ukrywa także zawartość przesyłki.
  • Karton fasonowy – jest to estetyczne, a zarazem wytrzymałe pudełko, które łatwo jest złożyć.
  • Taśma pakowa – pozwala zabezpieczyć karton przed otwarciem się w czasie transportu. Cechuje się mocną siłą klejenia oraz dobrą przyczepnością do powierzchni. Jej dużą zaletą jest odporność na wilgoć. Znajdziesz ją w hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/tasmy-c23.

Jak zapakować książkę do wysyłki?

Istnieje kilka sposobów, aby opakować książkę do wysyłki, znacznie minimalizując ryzyko jej uszkodzenia. Do jej zabezpieczenia często używana jest folia bąbelkowa duże bąble. Jej pęcherzyki mają średnicę aż 3 cm, dzięki czemu wykazują zwiększone właściwości amortyzujące. Świetnie ochroni ona książkę przed uderzeniami, zarysowaniami i wilgocią, idealnie pełniąc funkcję wypełniacza. Książka nie powinna znajdować się w paczce lub kopercie luzem, ponieważ mogą pojawić się na niej odkształcenia, a jej rogi mogą się zagiąć.

Nie obędzie się bez tekturowego pudełka, którego wymiary należy dopasować do książki. Polecany typ to karton fasonowy, który wyjątkowo estetycznie się prezentuje. Najlepiej zakleić go taśmą pakową, za której sprawą pudełko nie otworzy się w trakcie drogi do adresata. Jeśli zależy nam na tym, aby owinąć książkę w papier prezentowy, warto ją następnie owinąć folią strech, która sprawi, że papier nie ulegnie w transporcie uszkodzeniu. Alternatywą jest papier pakowy.

Źle zapakowana przesyłka może ulec w trakcie transportu zniszczeniu. Książki są wyjątkowo podatne na uszkodzenia oraz wilgoć. To więc niezwykle ważne, aby je należycie zabezpieczyć. Na szczęście mamy do wyboru wiele akcesoriów, które pozwalają ją szczelnie opakować. Dzięki temu dotrze ona do nadawcy w nienagannym stanie, wywołując uśmiech na jego twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.