Kupno mieszkania z rynku wtórnego lub kamienicy – czy warto?

Jeśli właśnie jesteś na etapie poszukiwania mieszkania, to koniecznie sprawdź wszystkie dostępne opcje. Warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty od deweloperów. Rynek mieszkań to także cała masa ciekawych propozycji z drugiej ręki. Dużym plusem jest często lokalizacja takich nieruchomości. Obecnie, szczególnie w dużych miastach, nowe bloki nie powstają tak blisko centrum. Mieszkania z drugiej ręki mają też tę zaletę, że są już gotowe. Nie kupujemy tak zwanej „dziury w ziemi”, ale realny dom. Jednak taka sytuacja ma też swoje minusy, o których nie zawsze wiemy! Bez odpowiedniego doświadczenia nie powinniśmy kupować mieszkania sami. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego?

Kupno mieszkania w kamienicy czy innej nieruchomości powinno  być dobrze przemyślane. Kluczowe jest także zadbanie o wszelkie sprawy formalne i ocena stanu całego mieszkania. Wiele z nas nie ma nawet pojęcia, o jakie rzeczy zapytać czy co skontrolować w takim miejscu! Kupno mieszkania z rynku wtórnego powinno więc odbyć się razem ze specjalistą. Jeśli nie chcesz natknąć się na żaden niewypał, to lepiej jest wynająć doświadczoną osobę, która zajmie się najważniejszymi kwestiami. Odchodzi nam stres, nerwy oraz dopilnowanie wszystkich spraw. Zarówno formalności, jak i ocena techniczna budynku nie będzie już naszym problemem.

Na jakie oferty z rynku wtórnego warto postawić? 

Ofert a rynku wtórnym jest bardzo dużo. Mamy zdecydowanie większe pole do popisu, niż przy mieszkaniach od dewelopera. Chodzi u głównie o różne możliwości dostosowywania ofert. Przede wszystkim możemy zdecydować się na kupno mieszkania w kamienicy, co obecnie nie zdarza się często. Wysokie sufity, unikatowa architektura, a także świetna lokalizacja to coś, co przyciąga wiele osób. Jednak przy mieszkaniach w kamienicy trzeba mieć na uwadze, że nie ma tu często windy, instalacje są starsze, a budynki nieocieplone i drogie w utrzymaniu! O takich kwestiach na pewno poinformuje nas specjalista, który pomoże przy wybraniu odpowiedniej opcji dla nas. Co więcej, ma on wiedzę na podstawie której może wnioskować o obniżenie ceny. Negocjacja ceny mieszkania będzie zdecydowanie łatwiejsza!

Kupno mieszkania ze specjalistą – bezpieczna opcja 

Jak widać, kupno mieszkania z rynku wtórnego jest najlepsze w momencie, gdy decydujemy się na pomoc specjalisty. Zyskujemy wtedy nie tylko pewność zakupu i brak stresu. Wiedza specjalisty jest bardzo pomocna także przy formalnościach a także przy samym procesie zakupu. Nawet nie wiemy, o ile można wynegocjować cenę mieszkania, jeśli mamy odpowiednie dane! Bardzo ważna jest także ocena stanu technicznego budynku, nie tylko samego lokalu. O tym z pewnością poinformuje nas doświadczony specjalista, który zadba o to, abyśmy kupili najlepsze miejsce w odpowiednich pieniądzach. Warto zapłacić za taką usługę, niż później wkładać ogromne sumy w utrzymanie mieszkania i jego naprawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *