W jakim banku założyć konto osobiste

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj realizację swoich planów i projektów bez konta w banku. Przydaje się nie tylko do przelewania wynagrodzenia, ale również do opłacania rachunków i robienia zakupów przez Internet. Konto mobilne to dzisiaj w zasadzie już standard, ale które z dostępnych może okazać się najlepsze? Podpowiadamy!

Konto osobiste w banku – płatności

Chcąc wybrać najlepsze konto osobiste, można zasugerować się dostępnymi w sieci rankingami rachunków bankowych przeznaczonych dla osób indywidualnych. Analiza takiego zestawienia zajmuje niewiele czasu, niemniej nie zawsze chodzi wyłącznie o to, by konto osobiste było najtańsze. Najczęściej zaś ci, którzy układają takie zestawienia, skupiają się właśnie na oszczędnościach finansowych. Na dłuższą metę ten wskaźnik jest istotny, ale liczą się też inne czynniki. Jednym z nich jest funkcjonalność, którą można zauważyć na przykład poprzez dostosowanie konta do preferowanych form płatności online. Mówiąc krótko, konto, które obsługuje płatność za pomocą opcji BLIK z pewnością dla wielu będzie dobrym wariantem.

Konto osobiste – w jakim banku?

Zadając sobie pytanie, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, warto wziąć pod uwagę te instytucje bankowe, które są znane. Nieraz może się okazać, że atrakcyjne pod względem finansowym i funkcjonalnym konto jest dostępne w banku, który nie wyświetla się wśród dostępnych opcji płatności na większości serwisach sprzedażowych. Jest to duże utrudnienie, ponieważ w efekcie okazuje się, że trzeba mieć jeszcze jedno konto do przelewów przez Internet skorelowanych ze sklepami e-commerce.

Rachunek w banku – stabilna oferta

Zanim wybierze się ofertę jednego z banków, warto zwrócić uwagę, czy jest to propozycja objęta promocją, czy też standardowy produkt ze standardowo naliczanymi opłatami. Jeśli jest to promocja, trzeba się liczyć z tym, że w niedługim czasie atrakcyjne dzisiaj finansowo konto osobiste może stać się prawdziwą zmorą na dłuższą metę. Nieraz częste promocje sprawiają, że tabela prowizji i opłat równie regularnie ulega zmianom. Jest to duża niedogodność, gdy komuś zależy na tym, by zawsze wiedzieć, co się zmienia i jaki to będzie mieć wpływ w codziennym życiu i użytkowaniu konta.

Indywidualne konto w banku – co jest za darmo?

Dobro konto osobiste w banku powinno być możliwie jak najtańsze i udostępniać jak najwięcej różnych opcji bezpłatnie. Warto zatem w pierwszej kolejności rozważyć założenie konta w banku, który proponuje darmowe wypłaty z bankomatów – na przykład swoich i jednej z sieci. Przydatną usługą są również bezpłatne przelewy w systemie 24/7, ponieważ wtedy zawsze wiadomo, ile ma się środków po każdym przelaniu środków. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że przelew w obcej walucie nie będzie darmowy. Niemniej są też konta walutowe, które mogą być szczególnie dogodne dla osób systematycznie realizujących przelewy w innej walucie niż polski złoty. Dobrze też mieć nieodpłatny dostęp do powiadomień SMS, a także do SMS-ów z kodem umożliwiającym dokonanie transakcji. W ten sposób zawsze ma się pewność, za co konkretnie są naliczane opłaty i że bank, mówiąc brzydko, nie będzie żerować na środkach, które są zgromadzone na rachunku. Dowiedz się więcej na: 17bankow.pl

Konto osobiste – które wybrać?

Warto się dobrze zastanowić nad otwarciem rachunku, nawet jeśli kuszącą propozycją wydaje się ta, gdzie uzyska się dodatkowe środki na start. Nieraz przychodzi moment, gdy chce się wziąć kredyt, ubezpieczyć się, czy skorzystać z lokaty. Najlepszą opcją jest wtedy zwykle oferta banku, w którym ma się już konto osobiste. Najpopularniejsze oferty mają mbank, Credit Agricole, Bank ING Śląski, czy Santander Consumer Bank, ale najlepiej zapoznać się też z pozostałymi propozycjami innych instytucji bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.